Ali Özerden Kız Öğrenci Yurdu - İstanbul'un Kalbi Beşiktaş'ta ki Yuvanız
Bize Ulaşın

(0212) 227 51 56 - (0542) 479 48 35

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa > Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Yurdumuz hiçbir siyasi , mezhepsel veya dini akıma bağlı değildir. Atatürk ilke ve İnkilaplarına bağlı, çağdaş ve modern anlayışı ile MEB tarafından onaylı bir şekilde hizmet vermektedir.
Yurdumuz 24 saat güvenlik görevlileri ve kapalı devre kamera sistemi ile izlenmektedir.
Yurdumuz İstanbul itfaiye müdürlüğü ve milli eğitim bakanlığı (MEB) tarafından denetime tabi tutulmuş ve olası bütün acil durumlar için tüm tedbirler alınmıştır.
Yurdumuzun oda fiyatlarına; elektrik, su, ısıtma, yüksek hızda internet, teknik destek, çamaşır odası kullanımı, çalışma
salonları, oda temizliği, çarşaf değişimi, resepsiyon, çöp toplama, 7/24 güvenlik , kahvaltı ve odalardaki tv bağlantısı dahildir.
Yurdumuz 2016 senesinde sıfırdan yapılmıştır.
Yurdumuzun iki katında çamaşırhane bulunmaktadır. Buradaki çamaşır makinası , kurutma makinası , ütü masası ve ütü sizin hizmetinizdedir.
Odalarda yatak, çalışma masası, sandalye, gardırop ,yastık , nevresim takımı , değerli eşyalar için kişisel kasa ve ufak boy buzdolabı vardır.
Özel eşyalar, kıyafet, saç kurutma makinesi, havlu, bornoz gibi kişisel banyo malzemelerini ayrıca sabun, şampuan, duş jeli, deterjan ve tuvalet kağıdı gibi kişisel bakım ve temizlik ürünlerini sizin getirmeniz gerekmektedir.
Tüm odalarımızda tv bağlantısı mevcuttur.televizyon tek kişilik odalarda standart, diğer oda çeşitlerinde ise isteğe bağlı olarak opsiyoneldir.
Odalarınız her gün kadrolu temizlik personellerimiz tarafından temizlenmektedir
Ayrıca haftada bir gün çarşaf değişimi yapılacaktır.
Yurdumuzda 1-2-3 ve 4 kişilik olmak üzere oda tiplerimiz mevcuttur. Sizin talebiniz ve odalarımızın müsaitlik durumuna göre sizin için en uygun odayı bulacağımıza emin olabilirsiniz.
Alkol ve sigara kullanımı M.E.B'na bağlı olduğumuz için yasaktır. Sadece açık alanda bulunan bahçemizde sigara içilebilir.
Elektrik, su, ısınma giderleri oda fiyatına dahildir.
Yurdumuzun her yerinde kablosuz yüksek hızda internet bağlantısına sahipsiniz.
Evet, odalardaki telefonlarınız ile dışarıdan arama alabiliyor, diğer odalardaki arkadaşlarınızla görüşebiliyorsunuz.
1. Öğrenci belgesi ( Islak imzalı )
2. Nüfus kağıdı fotokopisi ( Çift taraflı )
3. İki adet vesikalık fotoğraf
4. Adli sicil ve arşiv kaydı belgesi
5. İkametgah belgesi
6. Sağlık raporu ( Toplu yaşam alanlarında yaşamaya engel olmadığı bilgisini kapsayan )
***Yabancı uyruklu öğrenciler için yukarıda belirtilen belgelere ek olarak ;
7. Öğrenim izin belgesi
8. Pasaport fotokopisi
9. Yabancı kimlik numarası
Yurdumuz konumu itibariyle İstanbul'un en merkezi ilçelerinden olan Beşiktaştadır ve meşhur kahvaltıcılar sokağındadır. Buradan her türlü toplu taşıma araçlarıyla İstanbul'un dilediğiniz yerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yurdumuz Beşiktas vapur iskelesi ve otobüs duraklarına 4 dakika mesafededir.
Daha detaylı bilgiye sitemizin 'lokasyon' sayfasından ulaşabilirsiniz.